Порошенко відзначає важливість очікуваного рішення суду ООН в рамках справи «Україна проти Росії»

13:19, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко відзначає важливість очікуваного рішення Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй щодо запровадження тимчасових запобіжних заходів до РФ в рамках справи «Україна проти Росії».

Про це Порошенко сказав під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин «Четем Хауз» у Лондоні на тему: «Битва за Україну: лідерство та солідарність проти агресії».

«Сьогодні важливий день, тому що Міжнародний суд буде надавати перші попередні рішення щодо першої справи в світі, в якій Україна протистоїть Росії. Будь ласка, запам’ятайте цей день», - заявив він.

Як повідомляв УНІАН, Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення у тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

6-9 березня в Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. В ході слухань представники РФ відкинули пред’явлені обвинувачення, заявивши, що жодних законодавчих чи фактичних підстав для запровадження запобіжних заходів немає.

Очікується, що сьогодні, 19 квітня, суд ООН оголосить рішення з приводу запиту України щодо запровадження запобіжних заходів до Росії.

Довідка УНІАН. Україна подала 16 січня 2017 року позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на Донбасі та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.