Україна виступає за повернення Раді безпеки ООН права розгляду питань про порушення прав людини

12:33, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Україна виступає за повернення Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй права розгляду питань про порушення прав людини.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ України Сергія Кислиці під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН щодо прав людини та запобігання збройним конфліктам, повідомляє сайт Постійного представництва України при ООН.

"У 1970-х роках питання прав людини були усунені з порядку денного у Нью-Йорку та передані в Женеву. Це було не тільки фізичним переведенням, але, як здається, ідеологічним розлученням штаб-квартири ООН з чимось, що потім сприймалося як непримиренно відмінне від порядку денного в Нью-Йорку. Прийшов час урегулювати ці відмінності та відновити цілісність усієї системи ООН відповідно до задуму її засновників", - сказав Кислиця.

Дипломат наголосив, що Радбез не має права повторювати свої невдачі в Руанді та продовжувати провали в Сирії. На його переконання, Рада безпеки не повинна залишатися паралізованою через російську позицію у справі Криму і Донбасу.