Зеркаль сподівається на справедливе рішення суду ООН щодо захисту прав людини в окупованому Криму

12:21, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль сподівається на справедливе рішення Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй щодо захисту прав людини в окупованому Криму у відповідь на запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів до Росії.

Про це Зеркаль повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"5 тижнів тому ми залишали Гаагу з відчуттям того, що зробили все належне, аби обґрунтувати Міжнародному суду ООН необхідність застосування тимчасових заходів. Але сьогодні, чекаючи в Гаазі на оголошення рішення, я хвилююсь, оскільки очікування справедливості часто перевищують можливості застосування норм міжнародного права", - наголосила Зеркаль.

"Тому ми постійно працюємо над тим, щоб ефективно використати усі наявні правові інструменти для притягнення Росії до відповідальності. Сьогодні ми також зустрічаємося з іншою гаазькою інстанцією – Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, який вивчає злочини проти людяності на Майдані, в Криму та на сході", - додала заступник глави МЗС.

"Вертаючись до головної події дня – продовжую вірити, що судді нас почули та прийняли рішення, спрямоване на захист прав людини та убезпечення від подальшого погіршення ситуації протягом розгляду справи по суті", - додала вона.

Як повідомляв УНІАН, Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення у тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

6-9 березня в Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. В ході слухань представники РФ відкинули пред’явлені обвинувачення, заявивши, що жодних законодавчих чи фактичних підстав для запровадження запобіжних заходів немає.

Очікується, що сьогодні, 19 квітня, суд ООН оголосить рішення з приводу запиту України щодо запровадження запобіжних заходів до Росії.

Довідка УНІАН. Україна подала 16 січня 2017 року позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на Донбасі та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.