Україна планує до кінця квітня домовитися зі США про закупівлю 3,5-4 млн тонн антрацитового вугілля на рік для повного закриття потреб країни – Насалик (доповнена)

12:05, 19 квітня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу

Київ. 19 квітня. УНІАН. Україна планує до кінця квітня домовитися зі США про поставки 3,5-4 млн тонн вугілля дефіцитної антрацитної групи на рік для повного закриття потреб країни без необхідності поставок з інших джерел.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик перед засіданням уряду в середу.

«Вони (США - УНІАН) зараз нам надали інформацію про те, що готові 300-350 тис. тонн на місяць видавати, це по року 3,5-4 млн тонн. Якщо ми домовимося, то нам не потрібне буде інше вугілля», - сказав він.

За словами Насалика, цінова пропозиція США є «цікавою», а витрати на транспортування вугілля будуть значно менше, ніж у разі поставок з ПАР.

«Не виключено, що ми до кінця місяця вийдемо на закупівлю (вугілля - УНІАН) антрацитної групи безпосередньо у США. По-перше, це і за логістикою вигідніше, якщо подивитися на Ричардс-Бей (порт у ПАР - УНІАН) і США, то ми виграємо 60% у логістиці. По-друге, там буде цікава ціна», - підкреслив міністр.

Як повідомляв УНІАН, після набуття чинності рішенням РНБО від 15 березня 2017 року був повністю зупинений вантажооборот з тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей. При цьому дефіцитний антрацит видобувається лише на цій території, що і є причиною дефіциту цього виду палива.

Раніше міністр енергетики Насалик заявив, що річна потреба України в антрациті становить 9,5 млн тонн, а потреба в імпорті цього вугілля – 4,2 млн тонн до кінця 2017 року. Також зазначалося, що таке вугілля можна імпортувати з ПАР, США або країн Азії. На початку квітня Насалик повідомив, що Україна почала контрактувати антрацитове вугілля з Південної Африки.

За даними Міненерговугілля, запаси дефіцитного антрациту на складах ТЕС з 29 березня по 5 квітня поточного року скоротилися на 14% – до 424 тис. тонн.