Адміністрація президента хоче отримати доступ до реєстру відшкодування ПДВ для вивчення проблем в адмініструванні податку - Шимків

11:14, 19 квітня 2017

Київ. 19 квітня. УНІАН. Адміністрація президента хоче отримати доступ до реєстру відшкодування ПДВ у режимі читання, без можливості внесення правок, для вивчення проблем в адмініструванні податку.

Про це йдеться в повідомленні заступника голови Адміністрації президента України Дмитра Шимківа.

«Навіть після запуску публічного реєстру заявок на відшкодування ПДВ ми продовжуємо отримувати сигнали про ризики ручного втручання, непрозорість та інші зловживання навколо адміністрування податку», - йдеться в повідомленні.

Шимків зазначив, що ПДВ є найбільшим бюджетоутворюючим податком, який становив більш як 38% усіх податкових надходжень за 2016 рік.

«Бізнес, громадські активісти та громадяни роками чекали на прозорий процес адміністрування ПДВ. Саме тому для виконання завдання Нацради реформ і РНБО з метою проведення більш глибокої аналітики в рамках співпраці Ситуаційного центру Адміністрації президента і ДФС було узгоджено початок аналітичних робіт шляхом надання доступу до даних у режимі читання», - йдеться в повідомленні.

За словами Шимківа, перед Адміністрацією президента стоїть завдання запропонувати аналітичні інструменти, які дозволять у процесі роботи з великими даними ДФС виявляти моделі зловживань і маніпуляцій.

Він зазначив, що результати аналізу мають бути представлені під час наступних засідань РНБО і Національної ради реформ.

«Ми впевнені, що процес реформування ДФС сприятиме створенню ефективної і прозорої системи адміністрування податків, де не буде нарікань з боку бізнесу і втрат бюджетних коштів», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, в Україні питання відшкодування ПДВ багато років було і залишається однією з головних претензій бізнесу до держави. За минулий рік підприємцям було відшкодовано 94,3 млрд грн.

Оновлений реєстр було запущено у роботу 1 квітня, проте згодом, 3 квітня, міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив про спробу зриву запуску його роботи.