Голова Одеської ОДА доручив до 5 червня розробити план зі скорочення кількості сміттєзвалищ у регіоні

21:14, 18 квітня 2017

Одеса. 18 квітня. УНІАН. Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов доручив до 5 червня розробити план зі скорочення кількості сміттєзвалищ у регіоні.

Як передає кореспондент УНІАН, таке доручення Степанов дав за результатами проведеної сьогодні наради, присвяченої проблемам складування твердих побутових відходів в Одеській області.

Зокрема, дано доручення до 5 червня провести консультації з представниками бізнесу та спільно з представниками Держкадастру розробити карту розміщення полігонів і чіткий план заходів щодо зменшення кількості сміттєзвалищ на території Одеської області.

Степанов наголосив: проблема потребує оперативного вирішення, щоб регіон не повторив «львівський сценарій». Також голова ОДА наголосив, що інвестори, особливо в туристичній сфері, не стануть вкладати кошти в регіон, поки проблема складування твердих побутових відходів не буде вирішена.

«Інвестиції не підуть, поки у нас не буде врегульовано екологічні питання. Що таке екологія? Це те, що ми їмо, п'ємо кожен день. А потім ми дивуємося, що у нас захворювання, онкологія», - акцентував Степанов.

Під час наради керівник департаменту екології та природних ресурсів ОДА Іван Петрів повідомив, що на території області паспортизовано лише 472 сміттєзвалища, при цьому 608 - не зареєстровані. Петрів розповів, що місцева влада багатьох населених пунктів області не приділяє уваги проблемі вивезення твердих побутових відходів. В результаті з'являються стихійні сміттєзвалища.

Як повідомляв УНІАН, у березні в Одесі виявлено величезне несанкціоноване сміттєзвалище на так званих полях зрошення (фільтрації) в Суворовському районі міста. Як пояснив УНІАН керівник Державної екологічної інспекції в області Олександр Ставнійчук, на полях зрошення незаконно організовано 3-4 звалища (приблизно 15 га), масштаби яких важко уявити без детального вивчення.

Довідка УНІАН. У Львові з літа 2016 року триває напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища. У березні Львівська ОДА взялася за координацію вивезення сміття зі Львова, оскільки міська влада знову не впоралася з його нагромадженням на сміттєвих майданчиках міста. Станом на 21 березня у Львові було 599 переповнених сміттєвих майданчиків. Загалом у Львові 1237 сміттєвих майданчиків.