Міністри закордонних справ країн G7 назвали напрямки, за якими готові співпрацювати з Росією

17:35, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) назвали напрямки, за якими готові співпрацювати з Росією в разі дотримання нею норм міжнародного права.

Про це йдеться у спільному комюніке за підсумками зустрічі міністрів в італійському місті Лукка, оприлюдненому на сайті Міністерства закордонних справ Італії.

"Ми усвідомлюємо, що Росія - це важливий міжнародний гравець, і що існують регіональні кризи та глобальні виклики, які не можуть бути розв'язаними без взаємодії з Росією. Це відповідає нашій взаємній зацікавленості, щоб Росія повернулася до міжнародного безпекового порядку, заснованого на верховенстві закону, і знову стала партнером для співробітництва", - наголосили міністри.

"Підтримуючи принципи цього порядку, ми продовжуємо використовувати широкий набір інструментів у зовнішній політиці, включаючи обмежувальні заходи. У той же час, ми маємо спільні інтереси з Росією за декількома напрямками, включаючи боротьбу з тероризмом і насильницьким екстремізмом при повному дотриманні міжнародного права, вирішення проблеми міграції, боротьбу з нерозповсюдженням (зброї масового знищення - УНІАН) та пошук відповідей на термінові питання, які стосуються навколишнього середовища", - наголосили міністри країн "Великої сімки".

При цьому вони зауважили, що привітали б конструктивну роль РФ у врегулюванні регіональних криз і нерозв'язаних регіональних проблем.

"Ми наголошуємо на нашій зацікавленості у долученні індивідуально та колективно до взаємодії з РФ у цих напрямках та активному пошуку шляхів для відповіді на спільні виклики заради більш ефективних рішень", - йдеться у комюніке.

Водночас у документі сказано, що зміцнення людських контактів може становити основу для зростання довіри у двосторонніх і багатосторонніх відносинах.

"Ми, як і раніше, готові посилити ці контакти і закликаємо Росію дозволити забезпечити необхідний простір шляхом скасування заходів, які обмежують роботу незалежних громадянського суспільства та медіа", - йдеться у комюніке.