Політолог вважає, що заморожений конфлікт на Донбасі буде не найгіршим сценарієм для України

17:34, 11 квітня 2017

Брюссель. 11 квітня. УНІАН. Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Олексій Гарань вважає, що заморожений конфлікт на Донбасі буде не найгіршим сценарієм для України, і прогнозує, що справжнього припинення вогню не буде.

Про це він сказав сьогодні у Брюсселі під час конференції на тему: "Донбас: ціна миру", що відбулась у Центрі досліджень європейської політики, передає власний кореспондент УНІАН.

Гарань нагадав, що у виконані Мінських домовленостей немає жодного поступу, режим припинення вогню не дотримується.

"Реалістично, на що ми можемо очікувати, - це заморожений конфлікт. Відверто кажучи, з моєї точки зору, для України це - не найгірше вирішення. Якщо ми призупинимо вирішувати питання щодо можливого статусу цих територій, Україна в такому випадку зможе сконцентруватися на внутрішніх реформах", - сказав він.

Політолог також звернув увагу на те, що "для пана Путіна окупований Донбас - не те саме, що Крим".

"Окуповувати Донбас не є цінним, це вимагає багато ресурсів. І це не його мета. Мета - запобігти тому, щоб Україна була успішною, перш за все, економічно та в сфері проведення реформ. Якщо є можливість заморозити конфлікт та сконцентруватися на тому, що необхідно для проведення реформ, - це дасть нам час та можливість просуватися вперед. Разом з цим, це розуміє і пан Путін", - переконаний Гарань.

У зв'язку з цим він припустив, що "справжнього припинення вогню не буде".

"Буде постійна стрілянина, постійні зусилля, спрямовані на дестабілізацію не тільки з військової точки зору, але й з політичної, для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. У цьому зв’язку мої прогнози похмурі", - сказав політолог.

Гарань також висловив сподівання, що ЄС буде здатний продовжувати чинність санкцій проти Росії.

Говорячи про позицію адміністрації США Дональда Трампа з українського питання, політолог констатував, що зараз її ще "важко передбачити".

"Все важливе було повторено американською адміністрацією - і санкції стосовно Криму, і несприйняття анексії Криму та продовження санкцій до виконання Мінських домовленостей. Це дуже важливо, але ми повинні побачити, якими будуть реальні справи. Ми чекаємо на результат візита Тіллерсона (держсекретаря США Рекса Тіллерсона) до Москви", - зазначив Гарань.

При цьому політолог наголосив, що, відповідно до повідомлень, Тіллерсон представить в Кремлі спільну позицію щодо Сирії та потенційних санкцій проти цієї країни.

"Тим не менш, я нічого не чув щодо України. Для мене це вражаюче, тому що Сирія в новинах, і це зрозуміло, у той же час в центрі Європи продовжується війна. Дуже важливо, щоб не було жодної можливості для Путіна обміняти Сирію на Україну", - підкреслив Гарань.