Росія не пускає українського консула до незаконно затриманого кримчанина, який оголосив голодування – МЗС України

17:13, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Російська Федерація не пускає українського консула до незаконно затриманого фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Зейтуллаєва, який оголосив голодування.

Про це у коментарі УНІАН повідомила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

«Питання всіх українських політичних в'язнів, які незаконно утримуються у Російській Федерації, це фактично ті питання, які є постійно на порядку денному МЗС України і керівництва держави. Тому що ми розуміємо, що наші громадяни, вони за сфабрикованими звинуваченнями перебувають в Росії і є політичними заручниками агресії Росії проти України», - заявила Беца.

У цьому зв'язку вона сказала, що до цих заручників відноситься і Руслан Зейтуллаєв, якого абсолютно незаконно утримують на території РФ.

«Попри численні звернення української сторони як до МЗС Росії, так і до відповідних слідчих органів, станом на сьогодні не надано дозволу нашому консулу відвідати Руслана Зейтуллаєва, хоча, відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини та двосторонні конвенції між Україною та Росією, Росія зобов'язана дати такий дозвіл», - наголосила речниця МЗС.

Таким чином, вона пояснила, що Росія продовжує грубо і зухвало порушувати міжнародне право.

«Враховуючи, що з 4 числа Руслан Зейтуллаєв оголосив голодування, безперечно, ми надзвичайно занепокоєні його станом і далі будемо вимагати від Російської Федерації надати консулу доступ. Вони зобов'язані надавати доступ всім іноземним громадянам для зустрічей зі своїми консулами. Разом з тим ми відвідуємо усі судові засідання за участю Зейтуллаєва, намагаємося підтримувати зв'язок з його захисниками сподіваємося вже отримати найближчим часом інформацію від адвоката», - сказала Беца.

Вона також додала, що українські дипломати планують відвідати наступне судове засідання, яке відбудеться цього місяця.

«І будемо далі продовжувати тиснути на Російську Федерацію з вимогою надати доступ до Руслана Зейтуллаєва для захисту його прав», - додала речниця МЗС.

Як повідомляв УНІАН, діяльність ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» заборонено в РФ, організація визнана терористичною.

Взимку 2015 року в тимчасово окупованому Севастополі були заарештовані четверо кримських татар, підозрюваних в участі в діяльності «Хізб ут-Тахрір»: Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов.

У вересні 2016 року суд у Ростові-на-Дону засудив Зейтуллаєва, якого російська влада називає організатором осередку «Хізб ут-Тахрір», до семи років колонії загального режиму, Сайфуллаєв, Ваітов і Прімов отримали по п'ять років виправної колонії також загального режиму.

Загалом у справі про тероризм й участі в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір» проходять 14 кримських татар.