Путін заявив про підготовку «нових провокацій з хімзброєю» у Сирії

17:06, 11 квітня 2017

Москва. 11 квітня. УНІАН. Президент Росії Володимир Путін заявив про підготовку «нових провокацій з хімзброєю» у Сирії з метою звинувачення сирійської влади у її застосуванні.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на брифінгу за підсумками переговорів з президентом Італії Серджо Маттареллою.

«Тепер про те, чи можливі нові удари. У нас є інформація з різних джерел, що подібні провокації (а я по-іншому це назвати не можу) готуються і в інших регіонах Сирії, зокрема у південних передмістях Дамаска, де збираються підкинути знову якусь речовину і звинуватити в її застосуванні сирійську офіційну владу», - сказав Путін.

Він підкреслив, що «будь-який прояв такого роду вартий того, щоб його ретельно розслідувати».

«Ми збираємося офіційно звернутися у відповідну ООНівську структуру в Гаазі і закликати міжнародну спільноту ретельно розслідувати ці прояви. І залежно від результатів розслідування ухвалити зважене рішення», - сказав Путін.

Як повідомляв УНІАН, у результаті хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун 4 квітня загинули 72 людини, 6 квітня в місті Латамінах від хімзброї загинули ще кілька людей і десятки постраждали.

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі в Сирії у відповідь на можливу атаку з використанням хімічної зброї на сирійські міста.

Президент США Дональд Трамп пояснив, що діяв у «життєво важливих інтересах національної безпеки Америки», щоб запобігти використанню хімічної зброї. За його словами, база, з якої завдали удар, була точкою старту для хімічної атаки.

Сьогодні Путін заявив, що ситуація з використанням хімічної зброї в Сирії нагадує йому привід для початку війни в Іраку в 2003 році

За словами президента РФ, тоді представники США в Раді безпеки ООН показували «нібито хімічну зброю, що виявлена в Іраку».

«Після цього почалася військова кампанія в Іраку, а закінчилася вона руйнуванням країни, зростанням терористичної загрози і появою ІДІЛ на міжнародній сцені – ні більше, ні менше», - сказав Путін.