Путін заявив, що ситуація з використанням хімічної зброї в Сирії нагадує йому привід для початку війни в Іраку у 2003 році

16:59, 11 квітня 2017

Москва. 11 квітня. УНІАН. Президент Росії Володимир Путін заявив, що ситуація з використанням хімічної зброї у Сирії нагадує йому привід для початку війни в Іраку у 2003 році.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на брифінгу за підсумками переговорів з президентом Італії Серджо Маттареллою.

«Ми обговорювали це з паном президентом. Я сказав, що це мені сильно нагадує події 2003 року, коли представники Сполучених Штатів у Раді безпеки показували нібито хімічну зброю, виявлену в Іраку. Після цього розпочалася військова кампанія в Іраку, а закінчилася вона руйнуванням країни, зростанням терористичної загрози і появою ІДІЛ на міжнародній сцені - ні більше, ні менше», - сказав Путін.

«Все те саме відбувається зараз, і знову партнери кивають їм. Я згадую у зв'язку з цим наших чудових письменників Ільфа і Петрова. Хочеться сказати: нудно, дівчата. Це все ми вже бачили, спостерігали», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, у результаті хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун 4 квітня загинули 72 людини, 6 квітня у місті Латамінах від хімзброї загинули ще кілька людей і десятки постраждали.

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі в Сирії у відповідь на можливу атаку з використанням хімічної зброї на сирійські міста.

Президент США Дональд Трамп пояснив, що діяв у «життєво важливих інтересах національної безпеки Америки», щоб запобігти використанню хімічної зброї. За його словами, база, по якій завдали удару, була точкою старту для хімічної атаки.