Міністр інфраструктури наполягає на звільненні керівництва «Укрзалізниці»

16:58, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян наполягає на звільненні керівництва акціонерної держкомпанії «Укрзалізниця» і сподівається на прийняття урядом відповідних кадрових рішень до кінця місяця.

«Це проблеми (проблеми в «Укрзалізниці» - УНІАН) управлінського характеру. Команда, на жаль, не дала потрібних результатів. Її звільнити треба було давно. Я сподіваюся, що в цьому місяці будуть прийняті відповідні рішення на рівні Кабміну», - цитує прес-служба Мінінфраструктури Омеляна.

У повідомленні з посиланням на міністра зазначається, що менеджмент «Укрзалізниці» так і не вирішив проблему, що повторюється з року в рік, з нестачею рухомого складу для виконання вантажних перевезень.

«Хронічна проблема одна й та сама: локомотивів не вистачає, вагонів не вистачає. Тут питання, в першу чергу, управлінське. Як тільки буде змінена команда на якісну, ми зможемо говорити про те, що ми готові йти назустріч бізнесу», - цитує прес-служба міністра.

За його словами, філія «Укрзалізниці» - Одеська залізниця - протягом останнього місяця не змогла забезпечити нормальну роботу десятків поїздів, що призвело до колосальних збитків.

«Подібна ситуація двічі була у березні. Зараз це вже втретє. Такі речі неприпустимі», - підкреслив міністр.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 11 квітня, під час прес-конференції за підсумками роботи уряду за рік прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд дасть оцінку діяльності поляка Войцеха Балчуна на посаді голови правління акціонерної держкомпанії "Укрзалізниця" після проведення аудиту компанії.

З кінця 2016 року міністр інфраструктури Омелян неодноразово звинувачував Балчуна у непрофесіоналізмі і повільному реформуванні компанії. Так, він заявив, що з приходом Балчуна на посаду голови правління "Укрзалізниці" у період з травня 2016 по січень 2017 року збиток для економіки України від незадовільної роботи компанії становив до 50 млрд грн. В ході засідання Кабінету міністрів 25 січня між Омеляном і Гройсманом відбулася дискусія щодо проблемних питань реформування "Укрзалізниці" та її керівника Балчуна.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів України прийняв рішення про підпорядкування компанії "Укрзалізниця" безпосередньо уряду, що дозволить виключити ситуацію перетворення компанії на заручницю особистих відносин і амбіцій чиновників різних рангів.