У Полтаві активісти мітингували, звинувачуючи владу в бездіяльності, що призвела до конфлікту біля «Газетної арки»

16:57, 11 квітня 2017

Полтава. 11 квітня. УНІАН. У Полтаві сьогодні близько 100 осіб провели акцію протесту, звинувачуючи місцеву владу у бездіяльності, яка призвела до масового конфлікту в районі «Газетної арки».

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні зранку бійці-ветерани АТО, чорнобильці та активісти загальною кількістю близько 100 осіб протестували біля «Газетної арки», де 5 квітня в ході сутичок між активістами з одного боку і охоронною фірмою «Скорпіон» та їхніми прихильниками – з іншого, постраждали люди.

Після цього вони прийшли в мерію Полтави, де хотіли зустрітися з міським головою Олександром Мамаєм, однак мера на місці не виявилося. Тоді учасники акції протесту пролили на сходинках будівлі міськради червону фарбу, що символізує кров, на знак протесту проти бездіяльності, яка призвела до погромів 5 квітня.

Після цього до учасників протесту приєдналися активісти, які раніше самоорганізувалися в Штаб опору, і зараз ночують у мерії в очікуванні появи мера Мамая і скликання позачергової сесії міськради.

При цьому, до Штабу опору увійшли не тільки активісти і воїни АТО, а й опозиційні до Мамая депутати міськради.

Потім колона активістів прийшла до будівлі обласного управління СБУ, де перед входом у будівлю активісти також розлили червону фарбу.

Після цього вони вирушили до облдержадміністрації, де вимагали зустрічі з її головою Валерієм Головком та головою облради Олександром Біленьким.

В ОДА протестувальникам заявили, що губернатор перебуває у відрядженні і з'явиться пізніше.

Активісти вирішили залишитися в зеленому залі облдержадміністрації, щоб зустрітися з головою ОДА. До активістів вийшов віце-губернатор Роман Товстий. Він заявив, що в Києві було проведено з'їзд партії «БПП», на якому було засуджено події, що відбулися в Полтаві 5 квітня. Президія партії «БПП» вимагає розглянути дії причетних на місцях депутатів, а Ірину Степаненко відкликати зі складу облради. Активісти стверджують, що саме родич Степаненко є скандальним забудовником «Газетної арки».

З активістами також зустрівся начальник поліції області Олег Бех, який сказав, що облуправління направило звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням призначити нового керівника атестаційної поліцейської комісії замість Ірини Степаненко, оскільки раніше активісти виступали проти того, що вона бере участь у конкурсному відборі кандидатів на службу в поліції.

«З метою недопущення провокацій та спекуляцій на цій темі, я раніше припинив своїм наказом діяльність цієї комісії. Тепер направлено звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про призначення нового керівника атестаційної комісії», - сказав Бех.

Після цього спілкування з віце-губернатором і начальником поліції області активісти розійшлися, також обливши червоною фарбою сходинки перед будівлею ОДА.

Як повідомляв УНІАН, у Полтаві 5 квітня близько 300 осіб виступали проти забудови так званої «Газетної арки» - території, де протягом багатьох років працювали продавці преси. Після того як арка перейшла у власність місцевого підприємця, її заварили металевими листами.

В результаті сутичок між співробітниками охоронної фірми та активістами, які виступають проти забудови, було затримано 12 осіб. Один з мітингувальників - учасник АТО Олександр Коба дістав тяжке ножове поранення. Також був тяжко поранено ще одного ветерана АТО. Загалом, за даними поліції, постраждали 13 людей.

Пізніше мер Полтави Мамай заявив, що підприємець припинив будівництво в «Газетній арці».