Глави МЗС країн G7 заявляють про єдність у питанні збереження санкцій проти РФ до повного виконання нею Мінських угод

16:31, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) заявляють про єдність у питанні збереження санкцій проти Росії до повного виконання нею Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це йдеться у спільному комюніке за підсумками зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн G7 у Луцці, оприлюдненому на сайті Міністерства закордонних справ Італії.

"Ми усвідомлюємо відповідальність Російської Федерації у конфлікті на сході України і підкреслюємо її подальшу ключову роль у відновленні миру та стабільності в країні шляхом здійснення усіх необхідних кроків для покращення ситуації", - наголосили міністри.

Водночас вони заявили, що поведінка РФ не узгоджується з правилами, на яких засновано міжнародний порядок, засади котрого країни G7 налаштовані захищати та підтримувати.

"Ми залишаємося об'єднаними у використанні широкого набору інструментів у зовнішній політиці, включаючи обмежувальні заходи та санкції, щоб переконати Росію повернутися на шлях цінностей тих принципів, які ми поважаємо", - заявили міністри G7.

Також вони вкотре закликали усі сторони взяти на себе відповідальність та повністю виконати зобов'язання, передбачені Мінськими угодами. Зокрема, мова йде про виведення з території України іноземних збройних угруповань та озброєння, повернення Україні контролю над її частиною міжнародного кордону та надання гуманітарної допомоги людям, які живуть на окупованих територіях Донбасу.

"Ми нагадуємо, що тривалість санкцій чітко прив'язана до завершення виконання Росією її зобов'язань за Мінськими угодами та повагу до суверенітету України", - наголосили глави МЗС G7.