Депутати пропонують ВР звернутися до СБУ і ГПУ щодо покарання осіб, причетних до провокацій проти дипустанов Польщі

14:28, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про звернення парламенту до СБУ, Генпрокуратури та інших правоохоронних органів щодо вжиття невідкладних заходів з метою виявлення та притягнення до відповідальності організаторів і виконавців провокативних акцій проти дипломатичних та консульських установ Республіки Польща та польських місць національної пам’яті.

Тексту проекту постанови № 6330 на сайті парламенту наразі ще не оприлюднено.

Авторами документу є голова Комітету ВР з питань культури і духовності, депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький та член Комітету ВР з питань європейської інтеграції, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Оксана Юринець. Обоє депутатів є співголовами групи з міжпарламентських зв’язків з Польщею.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 29 березня у будівлі Генконсульства Польщі у Луцьку стався вибух, у зв’язку з цим польські консульства в Україні призупинили роботу.

В СБУ заявили, що, за попередніми даними, причиною став постріл з гранатомета РПГ-26. Жертв у результаті вибуху немає. Відкрито кримінальне провадження за статтею «теракт».

Крім того, з початку року в Україні вандали осквернили декілька пам’ятних для поляків місць, а також підірвали пам’ятник вбитим полякам на Львівщині.