У Львові понад 100 людей вшанували пам'ять закатованих в’язнів концтаборів

14:04, 11 квітня 2017

Львів. 11 квітня. УНІАН. У Львові сьогодні, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, відбулися скорботні заходи на місці колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328».

Як передає кореспондент УНІАН, керівництво області та міста, городяни та громадські активісти, загалом понад 100 осіб, поклали вінки і квіти до пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328» і запалили лампадки.

Після відправлення панахиди відбувся мітинг-реквієм, під час якого присутні ще раз наголосили на недопустимості повторення «страшних сторінок історії».

«Це страшна трагедія ХХ століття. Уроки з цієї трагедії ми ще не всі зробили. Досі у світі існують режими, для яких важливішим є вирішувати свої імперські амбіції та нехтувати людським життям. Пам'ять про ці жертви має жити вічно, а також маємо зробити все можливе, щоб не допустити повторення таких страшних сторінок історії. Вічна шана полеглим та невинно убитим», - наголосив під час виступу перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Довiдка УНІАН. 11 квітня щорічно відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів, який встановили в день входження американських військ на територію Бухенвальду у 1945 р.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 тис. чоловік були в'язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв'язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримувалось 284 тис. в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів. Табір став місцем смерті близько 140 тис. військовополонених.