Ситуація з російськими банками в Україні контрольована і регулюється законодавством – Гройсман (доповнена)

13:45, 11 квітня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу

Київ. 11 квітня. УНІАН. Ситуація з російськими банками в Україні є контрольованою і регулювання їх діяльності здійснюється Національним банком відповідно до українського законодавства.

Про це в ході прес-конференції за підсумками року роботи уряду повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Що стосується банківської системи і що стосується російських банків в Україні, зараз ситуація абсолютно контрольована», - сказав він.

Прем'єр наголосив, що Україна є правовою державою, в якій всі мають дотримуватися закону.

«Всі розуміють, що є таке ставлення до банків країни агресора, але регулятор повинен тут регулювати їх діяльність відповідно до законодавства України. Якщо вони порушуватимуть законодавство - вони нестимуть жорстку відповідальність за це», - сказав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, Україна взяла на себе зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом захистити українські дочірні структури російських державних банків від незаконних дій.

7 квітня Національний банк України закликав правоохоронні органи забезпечити безперебійну роботу відділень банків відповідно до законодавства у зв'язку з численними протиправними діями в країні військово-політичного угруповання «Національний корпус», яке систематично дестабілізує роботу банків з державним російським капіталом і блокує доступ українців до своїх коштів.

Політична партія «Національний корпус» заявила, що має намір самостійно припинити діяльність російських банків в Україні після 10 квітня, у зв'язку з чим закликала громадян України – вкладників цих банків терміново забрати звідти свої гроші.

У відповідь на цю заяву російський «Сбербанк», який 27 березня оголосив про укладення договору про продаж дочірньої структури в Україні консорціуму іноземних інвесторів, заявив, що розраховує залишити український ринок відповідно до чинного законодавства і розцінюватиме агресивні дії щодо дочірньої структури як умисне завдання шкоди інтересам українських клієнтів і державі Україна.

Президент України Петро Порошенко 16 березня своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про запровадження санкцій щодо українських дочірніх структур російських держбанків, включаючи «Сбербанк», «ВіЕс Банк», «Промінвестбанк», «ВТБ Банк» та «БМ Банк» строком на 1 рік.