Повторна приватизація Одеського припортового заводу може відбутися до кінця року – очільник Фонду держмайна (доповнена)

13:38, 11 квітня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 11 квітня. УНІАН. Повторна приватизація великого хімічного підприємства – Одеського припортового заводу (ОПЗ) може відбутися до кінця поточного року.

Про це на брифінгу повідомив очільник Фонду державного майна України (ФДМУ) Ігор Білоус, який 10 квітня прийняв рішення піти у відставку.

«Я можу анонсувати, що ми запустили заново процес приватизації ОПЗ. Думаю, що в другій половині або під кінець року може відбутися продаж», – сказав Білоус.

За його словами, питання продажу держпідприємства актуалізувалося після поліпшення ринкової кон'юнктури.

«Продаж пов'язаний з кон'юнктурою світового хімічного ринку, тобто аміаку і карбаміду. Зараз ми спостерігаємо невелике пожвавлення цього ринку, а з точки зору стратегії пожвавлення відбуватиметься й далі, аж до 2022 року. Тому продаж необхідно провести в цей проміжок часу», – сказав Білоус.

Як повідомляв УНІАН, Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолодження і перевантаження аміаку. В липні 2016 року Кабмін вже робив спробу продати 99,6% акцій підприємства, однак конкурс було зірвано. Повторна приватизація активу мала відбутися 14 грудня. Однак 7 грудня стало відомо, що інвестори відмовилися від участі в конкурсі.

Відповідно до листа українського керівництва Міжнародного валютного фонду, Україна має намір вжити всіх необхідних заходів для залучення авторитетних міжнародних інвесторів і приватизувати Одеський припортовий завод у першому півріччі 2017 року.