У МЗС РФ заявили, що «українська криза» є «прямим наслідком безвідповідальної політики адміністрації Обами»

13:36, 11 квітня 2017

Москва. 11 квітня. УНІАН. У МЗС РФ заявили, що «українська криза» є «прямим наслідком безвідповідальної політики адміністрації Обами», а російсько-американські відносини переживають найскладніший період з часу закінчення «холодної війни».

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у коментарі російського зовнішньополітичного відомства у зв'язку з візитом до РФ держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

«Очевидно, що російсько-американські відносини переживають найскладніший період з часу закінчення «холодної війни». Попередня адміністрація США зробила все можливе для їх загострення, намагаючись штучно обмежити зростання впливу Росії у міжнародних справах і санкціями підірвати наш економічний розвиток. Нічого з цього не вийшло, але у Вашингтоні наочно продемонстрували прагнення до світової гегемонії, яка виправдовувалася міркуваннями про «винятковість Америки», які викликають зловісні історичні асоціації », - йдеться в документі.

«І українська криза, і сирійська проблема при всьому їхньому трагізмі і неоднозначності - це прямий наслідок безвідповідальної політики адміністрації Барака Обами, яка намірилася перешкодити об'єктивному процесу формування багатополярного світу. Спроби звинувачувати Росію, які були й продовжують використовуватися американським політичним істеблішментом, лицемірні. Не ми спровокували антиконституційний переворот в Україні, не ми розпалювали вогнище так званої «арабської весни», - заявили у російському МЗС.

При цьому в коментарі наголошується, що Росія «не збирається поступатися своїми законними інтересами» і сприймає співпрацю «тільки на рівноправній основі, що і зараз не всім до вподоби у Вашингтоні».

«Ми, однак, завжди були і залишаємося відкритими до максимально відвертого діалогу з США з будь-яких питань двостороннього і міжнародного порядку денного і до спільної роботи у сферах, де цілі збігаються. А таких чимало: боротьба з тероризмом, запобігання поширенню ЗМЗ (зброї масового знищення), врегулювання регіональних конфліктів, забезпечення економічного зростання і багато інших областей, де поєднання російських і американських зусиль пішло б на користь не тільки нашим народам, а й усьому людству», - заявили в МЗС РФ і відзначили, що в ході майбутніх переговорів в першу чергу «хотілося б зрозуміти, наскільки взагалі у США усвідомлюють необхідність стабілізації і нормалізації двосторонніх відносин».

«Зі свого боку виходимо з того, що простій у них неприпустимий з урахуванням особливої відповідальності наших країн за підтримку міжнародної безпеки та стратегічної стабільності», - йдеться в документі.