На підвищення пенсій у жовтні необхідно кілька десятків мільярдів гривень – Гройсман (доповнена)

13:34, 11 квітня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу

Київ. 11 квітня. УНІАН. На підвищення пенсій в Україні, яке уряд планує здійснити у жовтні завдяки пенсійній реформі, необхідно кілька десятків мільярдів гривень.

Про це у ході прес-конференції за підсумками року роботи уряду повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Кілька десятків мільярдів. Ці кошти є, точніше, будуть. Вони накопичуються, і ми зможемо зробити модернізацію пенсійної системи», - сказав прем'єр.

При цьому Гройсман зазначив, що і пенсійна реформа, і підвищення мінімальної заробітної плати, яке було здійснено з початку 2017 року, не вплинуть на макроекономічні показники, але забезпечать зміну якості життя українців.

Як повідомляв УНІАН, уряд у рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсіонерів, які працюють. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої і бездефіцитної пенсійної системи.

Згідно із заявою Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання Ради директорів з українського питання, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, зокрема підвищення ефективного пенсійного віку.