Україна має сильну правову позицію у справах щодо газових контрактів з РФ, що розглядає Стокгольмський арбітраж – прем’єр

13:31, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що Україна має сильну правову позицію у справах щодо газових контрактів з РФ, які розглядає Стокгольмський арбітраж.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час прес-конференції за підсумками року діяльності уряду.

"Я не хочу прогнозувати рішення суду. Я думаю, що в нас достатньо міцна правова позиція, але ми не можемо нічого передбачати. Суд буде визначатися, ми поважаємо рішення суду. Якщо ми виграємо - справедливість відновиться по відношенню до України. Якщо, не дай Бог, буде інше рішення суду, - це десятки мільярдів доларів, які не можуть бути пред'явлені, на мій погляд, я не хочу нічого коментувати", - зауважив Гройсман.

"Це ж наслідок підписання контракту Тимошенко, і нам Росія все порахувала, що вона напідписувала і пред’явила 40 млрд дол. позов до суду. Ну, прийдеться передати Тимошенко замість грошей. Якщо вона підписала - нехай несе за це відповідальність", - наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, 2014 року НАК "Нафтогаз України" і "Газпром" подали позови один проти одного у Стокгольмський арбітражний суд.

Україна в особі «Нафтогазу» позивається до російського «Газпрому» щодо двох контрактів: стосовно транзиту російського газу до ЄС з території України та купівлі-продажу Україною російського газу. Обсяг взаємних претензій становить десятки мільярдів доларів.

У жовтні-грудні 2016 року в Арбітражній палаті Стокгольма відбулися слухання за газовим спором щодо умов контракту, укладеного між компаніями в 2009 році.

Рішення за обома контрактами, як очікується, буде ухвалено у першій половині цього року.