Гройсман сподівається на ухвалення Радою пакету законів про приватизацію до кінця поточної сесії (доповнена)

13:21, 11 квітня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу, розширено лід і цитату

Київ. 11 квітня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається на ухвалення Верховною Радою пакету законів, які необхідні для старту приватизації, до кінця поточної парламентської сесії, яка триватиме до середини липня.

Про це глава уряду заявив на прес-конференції за підсумками роботи уряду за рік.

«Я б хотів, щоби пакет законів ми ухвалили в парламенті на цій сесії. І фактично відразу ми б могли перейти до умов великої приватизації або великого продажу – публічного продажу неефективного державного майна», - сказав прем'єр.

Зокрема, Гройсман вважає, що уряду вдасться провести ефективний продаж Одеського припортового заводу.

Як повідомляв УНІАН, у 2017 році Україна у рамках приватизаційної кампанії планує продати близько 100 підприємств. На фінальній стадії перебуває розробка законопроекту, який удосконалить процес приватизації - спростить кваліфікацію активів і визначить порядок формування переліку об'єктів на приватизацію.

Згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації у 2016 році ФДМУ мав спрямувати до бюджету 17,1 млрд грн. Однак велика приватизація в 2016 році провалилася через невдалий конкурсу з продажу Одеського припортового заводу. На участь в аукціоні з приватизації підприємства зі стартовою ціною 5,16 млрд грн не подав заявку жоден інвестор. У 2017 році обсяг коштів від приватизації також має становити не менш як 17 млрд грн.

Згідно з листом про наміри українського керівництва до Міжнародного валютного фонду, Україна має намір вжити усіх необхідних заходів для залучення авторитетних міжнародних інвесторів і приватизувати Одеський припортовий завод у першому півріччі 2017 року. Крім того, уряд має намір ініціювати приватизацію «Турбоатому», «Центренерго» і «Укрспирту» до кінця вересня 2017 року, а також низки обленерго. У листі наголошується, що для приватизації «Укрспирту» необхідне затвердження законодавчих змін.