Пєсков заявив, що записи розмов на борту літака Качиньського не містять інформації про вибух

12:52, 11 квітня 2017

Москва. 11 квітня. УНІАН. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що записи розмов на борту польського президентського літака, що зазнав катастрофи у 2010 році під Смоленськом, не містять інформації про вибух.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це Пєсков сказав у відповідь на прохання журналістів прокоментувати висновки польської урядової комісії про вибух на борту Ту-154.

«Ні, ми не можемо це прокоментувати. Ми не знаємо, чим керувалася ця комісія, на чому вона засновувала свої висновки. У слідства є певні дані і запис розмов на борту, і записи пілотів і диспетчерів, які таких свідчень не містять. У даному випадку, ми не знаємо, чим могла ця комісія керуватися», - зазначив Пєсков.

Як повідомлялося, учора, 10 квітня, у польській урядовій підкомісії з розслідування причин Смоленської катастрофи заявили, що Ту-154 почав розвалюватися ще у повітрі, перш ніж врізатися в землю.

Підкомісія поклала провину за катастрофу на російських авіадиспетчерів. Також у поширених матеріалах йдеться про те, що ще до зіткнення із землею на борту літака стався вибух.

Довідка УНІАН. 10 квітня 2010 року в результаті катастрофи польського президентського літака Ту-154М під Смоленськом загинули президент Польщі Лех Качиньський з дружиною та 86 членів урядової делегації, а також весь екіпаж.

Генеральна прокуратура Польщі висунула звинувачення на адресу російських диспетчерів і «третьої особи» в умисному провокуванні авіакатастрофи. У вересні 2016 року експерти комісії, яка розслідує обставини Смоленської трагедії, заявили, що записи «чорних скриньок» з літака були сфальсифіковані, а багато документів у цій справі приховані.

Російські фахівці, які розслідували причини катастрофи польського літака, вказують на нещасний випадок, спричинений поганою погодою і помилкою пілота.