Україна має імпортувати дефіцитний антрацит з різних країн, крім Росії, - Гройсман (доповнена)

12:12, 11 квітня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 11 квітня. УНІАН. Україна у зв'язку з дефіцитом вугілля антрацитної групи, що виник через блокаду тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, має імпортувати це паливо з різних країн, за винятком країни-агресора - Росії.

Про це на прес-конференції, присвяченій результатам роботи уряду за рік, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Що стосується диверсифікації: безумовно, нам необхідно закуповувати відсутні обсяги вугілля - закуповувати у різних країн, і хочу підкреслити, що я прихильник того, щоб ми закуповували у США, Австралії, тобто у інших країн, а не у країни-агресора», - сказав він.

Також Гройсман нагадав, що Україна вже 501 день не імпортує газ з Росії і веде роботи з переобладнання теплоелектростанцій, які працюють на дефіцитному вугіллі, для переведення їх на вугілля газових марок, яке видобувається на території України.

«І Трипільська, і Зміївська ТЕС сьогодні модернізуються. У Трипіллі необхідно модернізувати станцію - для цього потрібно 1 млрд грн, і ця робота ведеться. Зміївська - два блоки будуть переобладнані з групи антрацитового вугілля в цьому році ... Також ми нарощуємо гідроенергетику та атомну енергетику», - сказав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, після набрання чинності рішенням РНБО від 15 березня 2017 року було повністю зупинено вантажооборот з тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей. При цьому дефіцитний антрацит добувається тільки на цій території, а на підконтрольній Україні території його немає, що і є причиною дефіциту цього виду палива.

Раніше міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що річна потреба України в антрациті становить 9,5 млн тонн, а потреба в імпорті цього вугілля - 4,2 млн тонн до кінця 2017 року. Також зазначалося, що відповідне для України вугілля можна імпортувати з ПАР, США або країн Азії. На початку квітня Насалик повідомив, що Україна почала контрактувати антрацитове вугілля з Південної Африки.

За даними Міненерговугілля, запаси дефіцитного антрациту на складах ТЕС з 29 березня по 5 квітня поточного року скоротилися на 14% - до 424 тис. тонн.