Україна має імпортувати дефіцитний антрацит з різних країн, окрім Росії, - Гройсман

12:01, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Україна у зв'язку з дефіцитом вугілля антрацитної групи, що виник через блокаду тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, має імпортувати це паливо з різних країн, за винятком країни-агресора - Росії.

Про це на прес-конференції, присвяченій результатам роботи уряду за рік, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Що стосується диверсифікації: безумовно, нам необхідно закуповувати відсутні обсяги вугілля - закуповувати у різних країн, і хочу підкреслити, що я прихильник того, щоб ми закуповували у США, Австралії, тобто у інших країн, а не у країни-агресора», - сказав він.

Також Гройсман нагадав, що Україна вже 501 день не імпортує газ з Росії і веде роботи з переобладнання теплоелектростанцій, які працюють на дефіцитному вугіллі, для переведення їх на вугілля газових марок, яке видобувається на території України.

«І Трипільська, і Зміївська ТЕС сьогодні модернізуються. У Трипіллі необхідно модернізувати станцію - для цього потрібно 1 млрд грн, і ця робота ведеться. Зміївська - два блоки будуть переобладнані з групи антрацитового вугілля в цьому році ... Також ми нарощуємо гідроенергетику та атомну енергетику», - сказав Гройсман.