Бурбак закликає парламент цього тижня розглянути пропозиції уряду щодо роботи НАЗК

11:07, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак закликає депутатів цього тижня розглянути пропозиції уряду щодо роботи Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час виступу в парламенті.

Депутат зазначив, що після заслуховування звіту керівництва НАЗК у Верховній Раді (5 квітня) у нього не залишилося сумнівів у необхідності "кардинально змінити роботу цього органу".

Звертаючись до голови ВР Андрія Парубія, Бурбак закликав поточного тижня розглянути "урядову ініціативу, яка допоможе впорядкувати роботу НАЗК і виправити численні помилки".

"І щоб 3 тисячі заручників - держслужбовців, які хотіли подати декларації і не встигли через безвідповідальність керівництва (НАЗК - УНІАН), змогли це зробити", - додав Бурбак.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці березня, коли закінчувався термін другої хвилі електронного декларування, Єдиний реєстр електронних декларацій не працював кілька днів. Посадові особи скаржилися, що не могли вчасно подати свої декларації.

29 березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав усіх членів НАЗК піти у відставку через неспроможність організувати роботу Єдиного реєстру електронних декларацій.

3 квітня міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Мін’юст найближчим часом внесе до Верховної Ради законопроект про переформатування керівництва НАЗК, що передбачає відхід від колегіального принципу управління органу та запровадження процедури зовнішнього аудиту.

При цьому Петренко зазначив, що технічні перебої в роботі системи електронного декларування є свідченням недостатньої компетенції керівництва НАЗК, незважаючи на те, що керівник антикорупційного органу Наталія Корчак посилається на невиконання обов'язків із адміністрування системи державним підприємством «Українські спеціальні системи».