Криворізьку ТЕС тимчасово зупинено для накопичення запасів вугілля – ДТЕК

10:37, 11 квітня 2017

Київ. 11 квітня. УНІАН. Криворізьку ТЕС (Дніпропетровська обл.), яка входить до складу найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, тимчасово зупинено для накопичення запасів вугілля, повідомила прес-служба холдингу.

«Сьогодні вночі зупинено ДТЕК Криворізька ТЕС. Через блокаду поставок вугілля з Донбасу з лютого Криворізька ТЕС не отримує паливо. Станція працювала одним блоком максимально довго, щоб забезпечити теплом 14 тисяч жителів Зеленодольська до закінчення опалювального сезону. Криворізька ТЕС зможе відновити роботу після надходження вугілля», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, на складі Криворізької ТЕС залишається близько 30 тис. тонн вугілля – це обов'язковий необхідний резервний запас палива на випадок позаштатної ситуації в Об'єднаній енергосистемі країни (ОЕС). «За командою диспетчера енергосистеми ТЕС зможе включитися в роботу. Криворізька ТЕС, а також Придніпровська ТЕС компенсують потужність Дніпровського енерговузла під час ремонтів на Запорізькій АЕС», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що під час вимушеної зупинки ТЕС співробітники виконають необхідні ремонти обладнання. Крім того, на Криворізькій ТЕС завершується реконструкція одного з енергоблоків. У середині літа енергетики ДТЕК повинні завершити роботи. В цілому до наступного опалювального сезону на Криворізькій ТЕС будуть готові два оновлених енергоблоки.

Як повідомляв УНІАН, 6 квітня 2017 року держкомпанія «Центренерго» зупинила роботу Зміївської теплоелектростанції (Харківська обл.). Раніше, 5 квітня 2017 року держкомпанія зупинила роботу Трипільської ТЕС (Київська обл.). Крім цього ДТЕК тимчасово зупинив роботу Придніпровської ТЕС (Дніпропетровська обл.).

Такі зупинки спричинені тим, що Україна через бойові дії на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобування якого сконцентроване в Донецькій і Луганській областях у районах, що підконтрольні бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР.

Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади поставок вугільної продукції із зони АТО наприкінці січня 2017 року та рішення РНБО від 15 березня 2017 року про зупинення вантажообороту з неконтрольованими територіями, а також після того, як у середині березня енергохолдинг ДТЕК втратив контроль над своїми підрозділами, які працюють на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей - «ДТЕК Ровенькиантрацит», «ДТЕК Свердловантрацит» і «ДТЕК Комсомолець Донбасу».