Головою правління Національної громадської телерадіокомпанії України обрано Зураба Аласанію

21:47, 10 квітня 2017

Київ. 10 квітня. УНІАН. Наглядова рада ПАТ "Національна громадська телерадіокомпанія України" обрала головою правління громадського мовлення Зураба Аласанію.

Як повідомляє Gordon.ua, на посаду претендували вісім осіб.

Серед них Аласанія, тележурналіст Роман Вибрановський, режисер-постановник Олександр Зирін, співробітник телеканалу "2+2" Олександр Зорка, голова Держкомітету з телебачення та радіомовлення Олег Наливайко, кореспондент Polsat Марек Сєрант, а також керівник цеху електропідстанцій НОТУ Олександр Коваленко та колишній головний продюсер телекомпанії "Соціальне телебачення Сумщини" Юрій Дараган.

За Аласанію та Наливайка віддали свої голоси в першому турі по восьмеро осіб із 17, тому оголосили другий тур.

Аласанія буде керувати чотири роки та зможе обиратися на другий термін. Третій термін поспіль обіймати цю посаду він не зможе.

Посадовий оклад Аласанії становитиме 76,8 тис. грн. Наглядова рада зможе ухвалювати рішення про надбавки, доплати та премії.

Після обрання голови правління наглядова рада протягом місяця вибере та призначить шістьох членів правління.

Громадське телебачення в Україні має розпочати роботу у 2017 році на базі перетвореної Національної телекомпанії України.

Конкурс на посаду голови правління НГТУ оголосили 2 лютого і мали провести не пізніше ніж 13 квітня. Згідно із законом "Про суспільне телебачення та радіомовлення", голову правління обирає на конкурсній основі наглядова рада НГТУ на чотири роки шляхом прямого, рівного, таємного голосування.

Джерело: http://gordonua.com/ukr/news/culture/golovoju-pravlinnja-natsionalnoji-gromadskoji-teleradiokompaniji-ukrajini-obrano-zurab-alasanija-182564.html

***19 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо суспільного телебачення та радіомовлення. Згідно з документом, суспільне телебачення та радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", 100% акцій якого належить державі.

7 квітня 2015 року закон підписав президент Петро Порошенко.