Суд визнав винним одного з організаторів «схеми Курченка» з фіктивного вивезення нафтопродуктів

20:50, 10 квітня 2017

Одеса. 10 квітня. УНІАН. В Одеській області суд визнав винним у скоєнні злочину одного з організаторів фіктивного вивезення нафтопродуктів через Одеську область за так званою «схемою Курченка».

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу заявив прокурор Одеської області Олег Жученко.

Він уточнив, що минулого тижня Ренійський районний суд Одеської області визнав винним та притягнув до кримінальної відповідальності одного з організаторів зазначеної схеми з реалізації 800 тисяч тонн нафтопродуктів.

«Під час розслідування злочинної схеми вже винесено перший вирок фігуранту операцій з нафтопродуктами», - повідомив Жученко.

Прокурор зазначив, що це – перший у даному провадженні обвинувальний вирок, який стосується кримінального провадження за фактом ухилення від сплати до держбюджету 1,2 млрд грн, а також за зловживання службовим становищем групою осіб при ввезенні на територію України вищеназваних 800 тис. тонн нафтопродуктів.

За словами Жученка, йдеться про підприємця, якого в лютому 2017 був затримано в Дніпрі. Даний фігурант справи за схемою фіктивного вивезення палива через Одеську область визнав свою провину, він також погодився співпрацювати зі слідством.

Крім того, під час розслідування прокуратура повідомила про підозру посадовій особі - капітану, який здійснював суднозаходження в Ренійський морський порт з метою маскування фіктивного вивезення нафтопродуктів. Також судом надано дозвіл на затримання й доставку ще шести капітанів, які підозрюються у підробленні документів про вивезення пального за межі митної території України.

Як зазначив прокурор області, встановлено, що за вказаною схемою на території України реалізовано нафтопродукти, які повинні були залишити країну в режимі реекспорту, на суму понад 36 млрд грн.

«За клопотанням прокуратури заарештовано одну з підконтрольних компаній, яка міститься в місті Рені, на території однойменного порту. Також накладено арешти на майно ще трьох компаній, які займалися відповідними аналогічними діями», - додав Жученко.

Під час розслідування зазначеного кримінального провадження повідомлено про підозру колишньому керівникові підконтрольної компанії й головному диспетчеру цього підприємства, накладено арешт на чотири річкових танкери і баржі.

Як повідомляв УНІАН, у травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять в холдинг Курченка ВЕТЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн.

За документами, дані нафтопродукти не повинні були реалізовуватися в Україні, а повинні були поставлятися в треті країни, що дозволяло компаніям Курченка ухилятися від сплати податків.

Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт з грошових коштів і майна компанії ВЕТЕК.

У квітні 2014 року Курченка було оголошено в міжнародний розшук.