На Сумщині колишнього полковника поліції засуджено до 2 років ув’язнення

19:15, 10 квітня 2017

Суми. 10 квітня. УНІАН. На Сумщині сьогодні, 10 квітня, за рішенням суду колишнього полковника поліції засуджено до 2 років ув’язнення.

Про це УНІАН повідомила прес-секретар прокуратури Сумської області Наталія Науменко.

За її словами, суд визнав екс-полковника винним у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу, а саме у наданні вказівки підлеглим не направляти слідчо-оперативну групу на місце незаконного видобування піску.

Тим часом прокуратура вже готує апеляційну скаргу на вказане рішення, оскільки під час досудового розслідування, на думку державного обвинувачення, зібрано достатньо доказів іншого злочину колишнього правоохоронця.

«Встановлено, що обвинувачений, перебуваючи на посаді начальника Сумського міського відділу міліції, наприкінці 2014 року наказав підлеглим приховати факт вчинення особливо тяжкого злочину – розбійного нападу та не вживати належних заходів для його розкриття», - зазначила речниця прокуратури.

Крім того, триває судовий розгляд справи за обвинуваченням вказаної особи у вимаганні та отриманні 33 тис. грн неправомірної вигоди за неперешкоджання комерційній діяльності одного з державних підприємств регіону.

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня 2015 року в місті Конотоп Сумської області під час одержання хабаря було затримано начальника Конотопського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області полковника Сергія Лук’яненка.

28 грудня 2015 року до суду було скеровано обвинувальний акт стосовно правоохоронця за ч. 2 ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 27 (організація), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що, перебуваючи на керівній посаді, він з метою отримання неправомірної вигоди не вживав жодних заходів щодо припинення злочинних дій, вчинених одним з підприємців з видобування піску на території міста без відповідних дозвільних документів.

Окрім того, обвинувачуваний наприкінці 2014 року наказав підлеглим не обліковувати в статистичній звітності особливо тяжкий злочин проти власності – розбійний напад з проникненням до приміщення, оскільки це матиме негативний вплив на стан статистичного благополуччя щодо рівня злочинності в місті Суми.

За клопотанням прокуратури керівника Конотопського відділу поліції було відсторонено від займаної посади.