Уряд розглядає можливість переведення програми компенсації вартості сільгосптехніки аграріям на постійну основу

18:22, 10 квітня 2017

Київ. 10 квітня. УНІАН. Уряд працює над тим, щоб зробити програму компенсації сільськогосподарської техніки для українських аграріїв, введену в бюджеті на 2017 рік, постійною.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час другого Українського форуму бізнесу.

"Ми сьогодні відпрацьовуємо цю систему. Я віддав її в роботу Комітету промисловості (Національного комітету з промислового розвитку) для того, щоб це було публічно, відкрито і ця система почне діяти на постійній основі", - зазначив Гройсман.

"Ми зробили інвестицій на 500 млн грн для того, щоб компенсувати абсолютно чесно - і ця система є безкорупційною - 20% вартості сільськогосподарської техніки українським виробникам", - додав прем'єр.

За його словами, Україна сьогодні має технології виробництва, якісний продукт, але він не домінує на внутрішньому ринку і займає лише частину ринку, тоді як решта - імпортована продукція, яка за характеристиками не набагато краща за українські аналоги.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України затвердив порядок розподілу 550 млн грн, спрямованих на підтримку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування в 2017 році, згідно з яким уряд компенсуватиме аграріям 20% від вартості придбаної сільськогосподарської техніки українського виробництва замість 15%, пропонованих раніше.