Втрати озимих зернових під урожай 2017 року становлять менше 0,1% - заступник голови Мінагропроду

17:30, 10 квітня 2017

Київ. 10 квітня. УНІАН. Втрати озимих зернових культур під урожай 2017 року становлять 5,6 тис. га, що менше 0,1% від площі посіву і є історичним рекордом України за час незалежності, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook.

«Цього року зафіксовано історичний мінімум загибелі озимих культур під урожай-2017. Станом на початок квітня площа загиблих озимих (на зерно) становила лише 5,6 тис. га, або менше 0,1% від посівних площ», - написав він.

За даними Мартинюка українським аграріям вдалося встановити рекорд завдяки сприятливим погодним умовам і дотриманням оптимальних строків і технологій агровиробництва.

Чиновник додав, що весняна посівна кампанія також проходить успішно. Українські аграрії вже засіяли ранніми яровими зерновими і зернобобовими 2 млн га, або близько 83% від прогнозованої площі.

«Від прогнозів урожаю, навіть у форматі його динаміки порівняно з минулорічним рекордом, утримаюся, оскільки це справа невдячна, а станом на 10 квітня - взагалі безглузда. Однак ми не очікуємо загроз ні для внутрішніх споживачів, ні для міжнародних партнерів - покупців української аграрної продукції», - підсумував Мартинюк.

Як повідомляв УНІАН, посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2017 року становитиме 26,8 млн га, що відповідає площам посіву 2016 року. Мінагропрод очікує, що зернові культури буде посіяно на 14,4 млн га, що становить 54% в структурі посівних площ. Ярі зернові культури передбачається посіяти на площі 7,2 млн га, зокрема ранні – 2,4 млн га.

У 2016 році в Україні було зібрано 65,95 млн тонн зернових і зернобобових, що на 9,7% більше, ніж у 2015 році, і є рекордом для країни за роки незалежності.