«Нафтогаз», «Укртрансгаз» і європейські оператори газотранспортних систем підписали меморандум про співпрацю у сфері використання і розвитку української ГТС

17:20, 10 квітня 2017

Київ. 10 квітня. УНІАН. Представники Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України», державної компанії-оператора газотранспортної системи «Укртрансгаз», а також італійської Snam і словацької Eustream підписали меморандум про взаєморозуміння щодо спільної оцінки можливостей співробітництва у сфері використання і розвитку газотранспортної системи (ГТС) України.

Згідно з повідомленням прес-служби «Нафтогазу», документ був підписаний у присутності міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, комісара ЄС з енергетики і кліматичних впливів Мігеля Аріаса Каньєте і міністра економічного розвитку Італії Карло Календи.

Серед іншого, меморандум передбачає довгострокове забезпечення стабільності транспортування природного газу через територію України відповідно до стандартів європейських ринків, безпечного і ефективного використання вітчизняної ГТС, а також прозорого та недискримінаційного доступу до неї третіх осіб відповідно до чинного законодавства, говориться в повідомленні.

В рамках меморандуму компанії здійснять спільну оцінку можливостей використання та посилення газотранспортної системи України, щоб зробити її більш ефективною, сучасною і конкурентоспроможною.

Як відзначається, реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність і безпеку поставок на газовому ринку як України, так і ЄС, що повністю відповідає Стратегії енергетичної безпеки ЄС.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету міністрів, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи підписання документа, зазначив, що цей меморандум є підтвердженням інтересу до української ГТС з боку ключових операторів газотранспортних систем Європи - компаній Snam і Eustream. «Підписання меморандуму дозволить вже зараз використовувати досвід і знання іноземних партнерів для трансформації українського оператора за європейськими стандартами. Таке співробітництво є важливим сигналом про довіру до України і про впевненість у важливості нашої ГТС», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, транзит природного газу через українську ГТС у 2016 році зріс на 23% порівняно з 2015 роком – до 82,2 млрд куб. м. В лютому цього року Україна збільшила прокачування газу через свою територію на 30% – до 7,6 млрд куб. м.

Раніше прем'єр-міністр Гройсман заявив, наша країна розраховує на подальшу підтримку Євросоюзу в протидії проектам Росії, які спрямовані на збільшення транзиту газу в обхід території України, зокрема, це проект «Північний потік – 2» і розширення доступу «Газпрому» до німецького газопроводу OPAL.

Довідка УНІАН. Компанія Snam використовує і розвиває найбільшу і найдоступнішу систему трубопроводів у ЄС (протяжністю більш як 40 тис. км), найбільшу інфраструктуру сховищ у ЄС (ємністю 19 млрд куб. м) і один із перших LNG-терміналів, збудованих в Європі. Інвестиції Snam по всій Європі спрямовані на інтеграцію мереж європейського енергетичного співтовариства і просування газу як ключового елемента сталої енергетики.

Компанія Eustream є власником і оператором однієї з найбільших транспортних систем у ЄС. Місія Eustream – транспортувати природний газ до Словаччини та через Словаччину на ринки Європи.