Мер Полтави Мамай відмовився скликати позачергову сесію міськради і заявив у поліцію про спробу захоплення адмінбудівлі

17:19, 10 квітня 2017

Полтава. 10 квітня. УНІАН. Міський голова Полтави Олександр Мамай заявив, що не скликатиме позачергову сесію міськради, як того вимагають активісти і керівництво області, і звернувся в поліцію за фактом захоплення адмінбудівлі міської ради.

Про це Мамай повідомив кореспонденту УНІАН.

За словами мера, сьогодні вранці він дізнався, що входи в будівлю міськради заблоковано і працівників виконкому не пускають на роботу.

Такі дії активістів і деяких депутатів міськради він назвав захопленням державної адміністративної будівлі. Мамай заявив, що вже офіційно звернувся з цього приводу в поліцію, прокуратуру області, а також в СБУ.

Самі активісти з ранку пояснювали журналістам, що вони не пропускають всередину міськради працівників, оскільки хочуть зустрітися з мером і вимагати скликання позачергової сесії.

Разом з тим мер Полтави заявив, що не скликатиме позачергову сесію міськради, як цього вимагають активісти, а на планову сесію має намір винести всі озвучені активістами і рядом депутатів питання. Він висловив упевненість, що депутатський корпус за них проголосує.

«На черговій сесії я поставлю питання про мораторій на відкриття МАФів у Полтаві та про зупинення робіт підприємця Віктора Степаненка в арці «Газетного ряду». На інші вимоги, зокрема й на звільнення першого заступника Михайла Шевченка, я не піду, бо не бачу причин», - заявив Мамай.

Як повідомляв УНІАН, у центрі Полтави ввечері 6 квітня близько трьох сотень людей виступали проти забудови так званої «арки «Газетного ряду» - території, де впродовж багатьох років працювали торговці пресою. Після того, як арка перейшла у власність місцевого підприємця, її заварили металевими листами.

У результаті зіткнень на акції протесту проти забудови затримано вісім осіб. Один з мітингувальників - учасник АТО Олександр Коба зазнав тяжкого ножового поранення. Хірургічне втручання також провели другому пораненому, який також виявився ветераном АТО.

Також 6 квітня у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови про призначення позачергових виборів міського голови Полтави. Ініціатори подання проекту звинуватили мера міста в кровопролитті.

7 квітня Мамай заявив, що підприємець-забудовник призупиняє будівництво в «Газетній арці». За його словами, також Мамай зареєстрував проект рішення сесії міськради про введення мораторію на спорудження МАФів у Полтаві, яке депутати ухвалять на черговій сесії.