Обов'язкове використання касових апаратів для окремих груп товарів спрямоване на боротьбу з контрабандою, «сірий» бізнес не отримає підтримки - Гройсман (доповнена)

16:56, 10 квітня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 10 квітня. УНІАН. Введення норми про обов'язкове використання бізнесом касових апаратів (РРО) для окремих груп товарів спрямоване на боротьбу з контрабандою, «сірий» бізнес не отримає підтримки уряду.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на другому Українському форумі бізнесу в Києві.

«Я наголошую, що підтримуватиму лише білий бізнес. «Сірі» схеми я підтримувати не буду. Можна пікетувати, можна що завгодно робити. Якщо є правила - ці правила мають працювати для всіх», - сказав він.

За словами Гройсмана, введення обов'язкового використання РРО проходить паралельно з реформуванням митниці, що дасть змогу досягнути максимального ефекту для державного бюджету і водночас створити рівні правила гри для всіх учасників ринку.

Як повідомляв УНІАН, вимога щодо обов'язкового застосування РРО з 1 липня 2015 року поширюється на платників єдиного податку третьої групи (з обсягом доходу впродовж року не більше 5 млн грн), а з 1 січня 2016 року - ця вимога поширилася також на підприємців - платників єдиного податку другої групи (з обсягом доходу впродовж року не більше 1,5 млн грн).

Закон України «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» було ухвалено 20 грудня 2016 року і набув чинності 1 січня 2017 року.

16 березня 2017 року уряд затвердив перелік побутових товарів (побутової техніки), які можуть продаватися тільки з використанням касових апаратів. Список налічує кілька сотень найменувань.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №4117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків», який дає змогу використовувати смартфони і планшети як касові апарати.