Штаб торговельної блокади заявляє, що на один з редутів прибули силовики та «тітушки»

16:50, 10 квітня 2017

Київ. 10 квітня. УНІАН. На редут «Богдан» у Луганській області прибули нацгвардійці, поліцейські і «тітушки».

Про це повідомляє Штаб блокади торгівлі з окупантами на своїй сторінці у Facebook.

«Щойно надійшла інформація, що на редут «Богдан» у Луганській області, між населеними пунктами Гірське і Золоте, прибули нацгвардійці, поліцейські та «тітушки». Вони озброєні автоматами та у повному бойовому обмундируванні. Спецпідрозділи разом з «тітушками» оточили редут і намагаються знищити майно учасників блокади. Підігнали «КамАЗ», збираються вилучити майно з редуту», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що зараз редут «Богдан» працює у режимі спостереження за рішенням РНБО про блокаду, і зараз там перебуває чергова зміна з п'яти учасників блокади.

У штабі повідомили, що на даний час у них заблоковано зв’язок, і вони з’ясовують обставини.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко 16 березня своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки й оборони про тимчасову заборону на переміщення товарів, крім гуманітарних вантажів, через лінію розмежування в зоні АТО.

Скасування блокади є можливим за умови реалізації окупантами вимог Мінських угод про припинення вогню і відведення важкого озброєння, а також повернення підприємств, захоплених бойовиками на окупованих територіях.

До рішення РНБО ветерани АТО і ряд народних депутатів у січні заблокували залізничне сполучення, яким з окупованих районів в Україну надходило вугілля антрацитної групи. Учасники блокади вимагають звільнення полонених, яких утримують на окупованих територіях та в Росії, а також прийняття парламентом закону, який заборонить торгівлю з окупованими територіями.

У відповідь на блокаду бойовики заявили про націоналізацію розміщених за лінією розмежування підприємств фінансово-промислової групи СКМ Ріната Ахметова, після чого керівництво групи заявило про повну втрату контролю над цими структурами.

Порошенко назвав неприпустимими будь-які торговельні відносини з конфіскованими підприємствами. Крім того, він доручив Кабміну провести підрахунок втрат від конфіскації підприємств і ведення «вугільної блокади».