Кабмін проведе спеціальне засідання з полегшення доступу українського бізнесу до фінансових ресурсів - Гройсман (доповнена)

16:26, 10 квітня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 10 квітня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман за пропозицією голови Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха оголосив про готовність провести спеціальне засідання Кабінету міністрів з полегшення доступу бізнесу до фінансових ресурсів, зокрема й - кредитних.

Про це очільник уряду заявив на другому Українському форумі бізнесу в Києві.

«Я вважаю, що це абсолютно актуальна ідея, давайте готувати це засідання разом», - сказав він.

За словами Кінаха, Національний банк України, будучи незалежним регулятором, також повинен бути залучений до підготовки рішень для полегшення доступу до кредитних ресурсів.

При цьому голова УСПП зазначив, що існує цілий ряд бар'єрів, зняття яких дасть змогу збільшити доступ бізнесу до фінансових ресурсів, і закликав Гройсмана посприяти в їх усуненні.

«Нас дуже турбує з точки зору доступу до ресурсів повернення авансових платежів податку на прибуток, це мільярди гривень. Також ми сподіваємося, що разом з вами зможемо навести порядок щодо негативного сальдо податку на додану вартість, там є мільярдна заборгованість. Нас дуже турбує те, що в Україні втрачається кваліфікований персонал. Приходять інвестори і вже не можуть реалізувати проект, бо відсутня кваліфікована робоча сила. І, безперечно, малий і середній бізнес як джерело не тільки робочих місць, а й потужного середнього класу, який визначає платоспроможність внутрішнього ринку», - наголосив Кінах.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко закликав український банківський сектор відновити кредитування виробництва і не фінансувати спекулятивні операції.

Раніше Гройсман закликав Національний банк вжити ряд додаткових заходів для відновлення кредитування реального сектору економіки загалом, а також малого і середнього бізнесу.

Національний банк України 2 березня, як і два попередніх місяці поспіль, вирішив залишити облікову ставку на колишньому рівні 14% річних, аби нівелювати ризики для досягнення поставлених цілей з інфляції.