Ветеринари зафіксували черговий спалах АЧС в Одеській області

16:20, 10 квітня 2017

Одеса. 10 квітня. УНІАН. В Одеській області в мисливських угіддях зафіксовано черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС).

Як повідомили УНІАН у Головному управлінні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів у Одеській області, вірус виявлено при дослідженні проб біоматеріалів, відібраних від чотирьох диких кабанів, відстріляних для проведення моніторингу АЧС.

Моніторинг проводився в мисливських угіддях ТОВ МТ «Південь» Кармелюківського мисливського господарства Балтського району.

Відзначається, що 8 квітня в одній пробі виявлено ДНК вірусу АЧС.

Всього в зазначеному мисливському господарстві налічується близько 40 голів диких кабанів.

В даний час в осередку захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, з початку 2017 року в Україні зареєстровано понад 60 спалахів АЧС. Всього з 2012 року і станом на 10 березня на території України ветеринари зареєстрували 200 спалахів АЧС у 23 областях.

За підсумками цього року ветеринари прогнозують в Україні 200-250 спалахів АЧС, тоді як минулого року було зареєстровано 91 випадок зараження.

За даними голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, з моменту першої фіксації спалаху АЧС на території України збитки галузі свинарства від розповсюдження вірусу становили близько 200 млн грн. Якщо існуюча тенденція до розповсюдження АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.