Біля ВР проходить акція до Міжнародного дня захисту прав секс-працівників

11:52, 03 березня 2017

Київ. 3 березня. УНІАН. Біля будівлі Верховної Ради України, на площі Конституції, проходить акція до Міжнародного дня захисту прав секс-працівників.

Як передає кореспондент УНІАН, у заході беруть участь майже два десятки чоловіків та жінок.

Як пояснили активісти, в акції беруть участь, зокрема, секс-працівники, громадські активісти та правозахисники.

Учасники акції тримають червоні парасольки із написом ”Рівні права”, деякі з них - у масках та касках.

На плакатах активістів зазначається, що вони виступають за декриміналізацію секс-роботи, а секс-робота — це також робота.

Серед інших гасел — підтримка ратифікації Стамбульської конвенції. Деякі учасники акції також тримали в руках Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Учасники акції наголосили, що сьогодні, у Міжнародний день прав секс-працівників, вони вимагають скасувати адміністративну відповідальність за заняття проституцією (стаття 181-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За інформацією учасників акції, “погроза у будь-який момент скласти адміністративний протокол за заняття проституцією, традиційно використовується нечистими на руку працівниками правоохоронних органів, як захід психологічного тиску на секс-працівниць, що часто переходить у психологічне та фізичне насильство”.

Учасники акції також зазначили, що, за експертними підрахунками, сьогодні в Україні є близько 80 тис. секс-працівників. Лише в столиці, за їхньою інформацією, їх працює майже 11 тисяч.

Також учасники акції пропонують власний законопроект щодо скасування адмінвідповідальності за проституцію. У своїх виступах вони наголосили, що “краще платити податки, ніж штрафи”.

Разом з тим на площі Конституції зібралися близько 10 студентів, які виступають проти проституції. Їхні гасла — на захист “гідності української сім'ї”.