Нацбанк відніс «Вектор Банк» до категорії неплатоспроможних (доповнена)

10:53, 03 березня 2017

Новина доповнена після першого абзацу.

Київ. 3 березня. УНІАН. Національний банк України ухвалив рішення про віднесення «Вектор Банку» до категорії неплатоспроможних у зв'язку з нездатністю вчасно і в повному обсягу виконувати вимоги кредиторів через нестачу коштів.

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на рішення правління регулятора від 2 березня.

«Залишок коштів на кореспондентському рахунку банку в НБУ є критично низьким і станом на 1 березня 2017 року становив 76 тис. грн, або 0,1% зобов'язань», - наголошується в повідомленні.

За інформацією НБУ, банк був проблемним і працював під керівництвом куратора у зв’язку з істотним скороченням ліквідних коштів та подання недостовірної звітності, однак єдиний власник фінустанови не надав необхідної фінансової підтримки.

Крім того, були виявлені факти невідображення в бухгалтерському обліку банку документів клієнтів, які не виконано у встановлений строк, а фінансові показники погіршилися.

За оцінками НБУ, 95% або 852 вкладники банку отримають свої вклади в повному обсягу через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Довідка УНІАН. «Вектор Банк» працював на ринку України з 2014 року. Основним власником банку за даними НБУ на 1 січня 2017 року був громадянин України Андрій Перкаль.

«Вектор Банк» став четвертим банком, який визнано неплатоспроможних з початку нинішнього року.