«Укртатнафта» виставила на аукціон «Української енергетичної біржі» перші партії нафтопродуктів

10:12, 03 березня 2017

Київ. 3 березня. УНІАН. Компанія-оператор Кременчуцького нафтопереробного заводу «Укртатнафта» (м. Кременчук, Полтавська обл.) виставила на електронні аукціони на майданчику «Української енергетичної біржі» перші партії нафтопродуктів. Цього вдалося досягти завдяки нарощуванню переробки нафти і диверсифікації її поставок на завод. Про це кореспонденту УНІАН повідомили заступник голови Біржового комітету Української енергетичної біржі» Олексій Ластовець і перший заступник голови правління «Укртатнафти» Олексій Плакасов.

«Найбільший національний виробник палива - Кременчуцький НПЗ почав реалізацію нафтопродуктів на нашій біржі. Тепер ми можемо сміливо говорити про те, що у нас на біржі продається 100% нафтопродуктів вітчизняного виробництва, що дозволить сформувати єдиний ціновий індикатор для українського палива і зробить ринок максимально прозорим і конкурентним», - зазначив Ластовець.

Також він повідомив, що "Укртатнафта" проводить як спотові торги (з передачею права власності в момент угоди – УНІАН), так і торги з прив'язкою до котирувань світових цінових агентств Platt's і Agrus, що дозволяє укладати угоди за ринковими цінами у кореляції до трендів на міжнародних ринках.

«Ми обрали оптимальний інструмент збуту - аукціони УЕБ, які зарекомендували себе у реалізації нафтопродуктів українського і зарубіжного виробництва. Це будуть спотові та термові контракти (довгострокові угоди – УНІАН)», - сказав Плакасов.

Також він відзначив, що "Укртатнафта" має намір щомісяця продавати 20-30 тис. тонн бензинів і дизельного пального на українському ринку в 2017 році.

«Частину обсягів буде реалізовано на майданчику “Української енергетичної біржі», - зазначив Плакасов.

За його словами, випуск додаткових обсягів (на 30-40%) палива на Кременчуцькому НПЗ став можливий завдяки диверсифікації поставок сировини, зокрема імпорту нафти по морю.

Як повідомляв УНІАН, у березні 2016 року «Укртатнафта» повністю перейшла на випуск дизельного пального екологічного класу Євро-5, а наприкінці вересня 2016 року головний технолог Кременчуцького НПЗ Юрій Голич повідомив, що компанія після закупівлі та запуску в роботу нового обладнання планує в листопаді 2017 року розпочати випуск бензинів класу Євро-5.

На початку листопада минулого року компанія-оператор нафтотранспортної інфраструктури «Укртранснафта» підписала протокол з «Укртатнафтою» про наміри транспортувати близько 1,3 млн тонн азербайджанської нафти сорту Azeri Light на рік із нафтотерміналу в порту «Южний» до Кременчуцького НПЗ.

У середині лютого компанія почала випуск бензинів, які відповідають екологічному класу Євро-5, чого вдалося досягти завдяки технічній модернізації НПЗ і переробки низькосірчаної нафти Azeri Light.

Довідка УНІАН. «Укртатнафта» створена в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Сьогоднішня потужність переробки нафтової сировини на підприємстві становить близько 10,5 млн тонн на рік. На Кременчуцькому НПЗ виробляються світлі нафтопродукти (бензини марок А-92 і А-95, дизельне пальне, реактивне паливо), темні нафтопродукти – мазут і бітум, а також скраплений газ.