Насіров підозрюється у завданні державі збитків на суму 2 млрд грн - прокурор САП

08:31, 03 березня 2017

Київ. 3 березня. УНІАН. Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров підозрюється у вчинені дій, які завдали державі збитків на суму 2 млрд грн.

Про це заявив начальник четвертого відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури Роман Сивків, передає ТСН.

За його словами, слідство вважає, що Насіров приймав безпідставні рішення про відтермінування рентної плати за видобування корисних копалин. Це допомогло народному депутату Олександру Онищенку втілити корупційні схеми, які йому інкримінуються.

Сивків зазначив, що коли детективи НАБУ прийшли до лікарні "Феофанія", щоб вручити Насірову повідомлення про підозру, то їх намагалися не впустити, мотивуючи це тим, що вже не прийомний час. Але детективи усе ж потрапили усередину.

Народний депутат України Андрій Журжій, який був на місці подій, зазначив, що Насірову все ж вручили підозру. Він сумнівається, що голова ДФС дійсно має проблеми із здоров'ям.

"Я думаю, що він буде перебувати в лікарняному закладі, враховуючи позицію лікарів, що він має поганий стан. Хоча я можу сказати, що я піднімався нагору, і було чутно, як лікарі з ним розмовляли. Наскільки мені відомо, то слідчі, коли зайшли в палату, він закрив очі і робив вигляд, що він непритомний", - сказав Журжій.

Ввечері 2 березня до "Феофанії" приїхали 10 адвокатів. Вони захищають Насірова, але кажуть, що їхні повноваження не підтверджені, адже клієнт не надавав згоди про надання ними правової допомоги. Один з адвокатів Олександр Лисак зазначив, що Насіров затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України – ця стаття передбачає затримання підозрюваного без ухвали слідчого судді.

Наразі голова ДФС перебуває під охороною у реанімації.

Адвокати вважають, що затримання і повідомлення про підозру Насірову відбулися незаконно.

"Всі дії детективів, які сьогодні відбувались, ми вважаємо незаконними, оскільки, по-перше, та підстава для затримання, яка була зазначена в протоколі затримання, вона не відповідає ані вимогам Кримінального процесуального кодексу, ані будь-яким іншим вимогам кримінально-процесуального закону… Він був не контактний. З ним не можна було встановити продуктивний зв'язок, поспілкуватися. Фактично детективи НАБУ порушили закон і в незаконний спосіб зробили цю процесуальну дію. Попри заборону лікарів", - сказав ще один адвокат Олександр Мірошник.

Джерело: https://tsn.ua/politika/cherez-nasirova-derzhava-ne-otrimala-2-mlrd-grn-antikorupciyna-prokuratura-890149.html

Як повідомляв УНІАН, учора, 2 березня, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели серію обшуків в Державній фіскальній службі.

Детективи НАБУ після кількох годин спроб все таки потрапили до палати Насірова у лікарні "Феофанія" та зачитали йому повідомлення про підозру. Насірову інкримінується стаття 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем.

Самого Насірова після цього перевели до реанімації з діагнозом інфаркт міокарда.

Національне антикорупційне бюро підозрює, що отримана від Державної фіскальної служби розстрочка по сплаті ренти за видобуток природного газу була частиною схеми фірм нардепа Онищенка в заволодінні грошовими коштами ПАТ «Укргазвидобування» на суму 740,07 млн грн.

Слідчі підозрюють, що злочинна діяльність групи Онищенка маскувалася з допомогою того, що фірми не платили ренту в державний бюджет. А за рахунок цього частково перераховували гроші на рахунки «Укргазвидобування» під видом доходів від здійснення спільної діяльності. Саме для цього була отримана розстрочка за рішенням Державної фіскальної служби України.

Сам Насіров раніше в ЗМІ заявив, що не пам'ятає обставин, за яких підписував документи про пільги фірмам нардепа-втікача. Голова ГФС стверджує, що протягом осені-весни 2015-2016 років багато підприємств цієї галузі отримали розстрочку під 36% річних, передбачені Податковим кодексом.