Національний музей російського мистецтва перейменують в Київську картинну галерею

18:33, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення перейменувати Київський національний музей російського мистецтва.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відтепер музей носитиме назву Національний музей «Київська картинна галерея» (офіційна скорочена назва – Київська національна картинна галерея).

«Музей російського мистецтва, де наразі експонується понад 13 тисяч культурних пам’яток, носитиме свою першу назву. Його відкрили у 1922 році як Київську картинну галерею. І саме таке ім'я закладу потрібно повернути», - наголосила голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха.

При цьому вона нагадала, що питання зміни назви відноситься до компетенції засновника музею. Засновником є Київрада, відповідно рішення про перейменування може бути прийнято без врахування думки співробітників закладу.

Але, за словами Мухи, комісія з питань культури зверталась до трудового колективу щодо проведення зборів з цього питання.

«Збори відбулися, але, конструктивного діалогу не склалося, оскільки представники музею не озвучили конкретних пропозицій», - додала депутат Київради.

Перейменування підтримали 84 депутати.