Суддю Чауса в Молдові арештували на 15 діб за незаконний перетин кордону - ЗМІ

18:28, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Суд у столиці Молдови Кишиневі заарештував суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса, екстрадиції якого прагне Україна, на 15 діб за незаконний перетин молдовського кордону.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на кореспондента Радіо Вільна Європа в Кишиневі.

Згідно з повідомленням, наразі прокурори в Молдові ще не отримували від української сторони запиту на екстрадицію Чауса. Його адвокати відмовилися від коментарів.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28343670.html

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса під час отримання неправомірної вигоди (хабара) у сумі 150 тис. дол. (понад 3,7 млн грн) за ухвалення вироку в інтересах підсудних.

6 вересня Верховна Рада України дала згоду на затримання судді та притягнення його до кримінальної відповідальності.

Однак Чаус, скориставшись суддівським правовим імунітетом, залишив територію України. З 12 вересня суддю оголошено у національний розшук, із 11 листопада – у міжнародний розшук.

28 лютого суддю Чауса затримали у Молдові.

1 березня у прес-центрі Національного антикорупційного бюро України повідомили, що детективи НАБУ готують документи для екстрадиції Чауса. Після отримання від Молдови офіційної інформації про затримання Чауса НАБУ матиме змогу у 10-денний термін направити клопотання про екстрадицію судді до Генеральної прокуратури України як уповноваженого державного органу в цих питаннях. Далі генпрокурор має скерувати запит до компетентного органу іноземної держави про видачу особи в Україну.

При цьому в НАБУ зауважили, що остаточне рішення щодо екстрадиції Чауса ухвалюватиме суд Республіки Молдова.