Розпочато кримінальне провадження щодо держвиконавця, службова недбалість якого завдала державі 1,8 млн грн збитків

18:08, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Прокуратура Донецької області розпочала кримінальне провадження за фактом службової недбалості посадових осіб Печерського районного відділу державної виконавчої служби Києва, що завдала державі збитків на суму понад 1,8 млн грн.

Як повідомила прес-служба прокуратури Донецької області, також розпочато кримінальне провадження за фактом умисного невиконання підприємством-боржником судового рішення.

Зокрема встановлено, що державний виконавець не вжив всіх передбачених законом заходів щодо примусового виконання рішення Господарського суду Луганської області, постановленим в інтересах держави в особі ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» про стягнення заборгованості за договором поставки природного газу у розмірі понад 1,8 млн грн.

А саме, держвиконавець не отримав від банківських установ інформацію про наявність та стан рахунків боржника, не наклав на них арешт з метою подальшого їх списання, натомість повернув виконавчі документи стягувачу без виконання.

Крім того, як виявила прокуратура, підприємством-боржником з 2014 року умисно не виконувалось зазначене судове рішення. При цьому з 2014 по 2017 роки на його рахунки періодично перераховувалися грошові кошти, які ним використовувалися на власний розсуд, загальний розмір яких значно перевищив заборгованість за судовим рішенням.

З огляду на викладене, прокуратурою Донецької області внесено відомості про вищевказані кримінальні правопорушення до ЄРДР відносно посадових осіб державної виконавчої служби за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість), а відносно боржника – за ч. 1 ст. 382 (умисне невиконання судового рішення).