Вартість синхронізації української енергосистеми з системою ЄС може становити від 600 млн до 1,8 млрд грн - «Укренерго» (доповнена)

16:09, 02 березня 2017

Новина доповнена після 4-го абзацу

Київ. 2 березня. УНІАН. Вартість синхронізації української енергосистеми з енергосистемою Європейського Союзу може становити від 600 млн до 1,8 млрд грн. Про це під час щорічної конференції «Український енергетичний форум» повідомив в.о. голови державної компанії - оператора об'єднаної енергосистеми «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Ми маємо зробити значні інвестиції. Більшість інвестицій є не у «Укренерго», а у генеруючих компаній ... Абсолютна мінімальна сума для синхронізації нашої енергосистеми - це близько 600 млн грн, бажаний обсяг - це близько 1,8 млрд грн», - зазначив він.

Також, за його оцінками, для реалізації всіх заходів для повної синхронізації з країнами ЄС знадобиться близько 5 років.

«Ми маємо провести синхронізацію за 5 років ... Якщо говорити технічно, того обсягу заходів, які передбачає Каталог (Каталог заходів для синхронізації, який розробляється спільно з Енергетичним співтовариством - УНІАН), можна досягти за 2,5-3 роки», - додав Ковальчук.

Також він зазначив, що, якщо Україна створить асинхронне об'єднання з енергосистемою ЄС, тобто побудує на кордоні вставки постійного струму, і при цьому не закриє енергосполучення з Росією, це призведе до того, що може запуститися транзит з території РФ до ЄС.

«Для того щоб виконати асинхронне з'єднання, потрібно однозначно прийняти рішення про від'єднання від енергосистеми Росії. Якщо ми одночасно залишимо потужності вставок постійного струму і з'єднання з Росією, тоді є ризики, що це відкриє транзитний потенціал. Тому зараз йдеться про виконання заходів щодо повного синхронного з'єднання з системою ЄС», - зазначив очільник «Укренерго».

Як повідомляв УНІАН, наприкінці вересня «Укренерго» спільно з міністерствами енергетики Румунії та Молдови закінчило дослідження можливих проектів для подальшої інтеграції української енергосистеми з системами країн ЄС.

За даними компанії, розширення синхронної зони енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E за рахунок приєднання енергосистеми України є складовою забезпечення інтеграції ринків електроенергії України до внутрішнього енергетичного ринку Європейського Союзу, який вже включає 41 системного оператора і 34 країни-учасниці.

Раніше також повідомлялося, що робота над Каталогом заходів має завершитися до кінця 2016 року.