Підписання меморандуму з МВФ відбудеться найближчим часом – голова НБУ (доповнена)

15:58, 02 березня 2017

Новина доповнена після другого абзацу

Київ. 2 березня. УНІАН. Підписання меморандуму з Міжнародним валютним фондом відбудеться найближчим часом, повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева в ході брифінгу.

«Ми очікуємо, що підписання меморандуму з МВФ відбудеться найближчим часом», – сказала вона.

За її словами, фінальну версію меморандуму отримано вчора, 1 березня, і якщо документ буде підписано сьогодні – Рада директорів МВФ може зібратися для розгляду українського питання 19 березня, якщо пізніше – то й рада буде пізніше.

«Два тижні потрібно між підписанням і радою», - пояснила Гонтарева.

Довідка УНІАН. Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш як річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

До кінця 2016 року Україна розраховувала отримати четвертий транш у розмірі 1 млрд дол. і виконала для цього ключові умови, а саме - прийняла бюджет на 2017 рік і провела націоналізацію найбільшого в країні банку «ПриватБанк». Разом з тим, питання засідання Ради директорів щодо українського питання і виділення грошей весь час відкладалося - спочатку на січень, потім на початок лютого, тепер на початок березня.

Для проведення засідання Україна та МВФ мають підписати листа про наміри, а потім меморандум, в якому вказувалися б ключові маяки виконання програми реформ на найближчі місяці. Такими маяками, як очікується, будуть проведення земельної та пенсійної реформ.