Країни-члени ЄС повинні пояснювати своїм громадянам відмінність України від Сирії з погляду міграційних ризиків – МЗС

14:54, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Директор департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Всеволод Ченцов заявляє, що уряди країн-членів ЄС повинні пояснювати своїм громадянам відмінність України від Сирії з погляду міграційних ризиків.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік».

Дипломат зазначив, що у відносинах Україна – Євросоюз важливо говорити правду про те, що в цих відносинах добре, і говорити правду про те, що погано. Також він вважає, що необхідно долати невизначеність, яка наявна в ЄС.

«В Європейському Союзі є така фраза як позитивна чи конструктивна невизначеність… але декотре вона переходить у деструктивну невизначеність. І тут також питання безвізового діалогу. Напевно, це завдання і європейських інституцій, і країн-членів – чітко розповідати своїм громадянам, у чому полягає, наприклад, відмінність між Україною й Сирією з погляду міграційних ризиків, що реально відбувається в Україні, який прогрес був досягнутий. І це робота, насправді, урядів країн-членів ЄС», – наголосив Ченцов.

«І ми не можемо, наше суспільство не може бути заручником тих проблем, які сьогодні існують у Європейському Союзі. При всій повазі, це є об’єктивні речі, з якими треба працювати. Але моя теза полягає в тому, що з тим треба працювати, не можна спостерігати за цими процесами. Ми маємо можливість щось змінювати, і ми змінюємо», – сказав Ченцов.