Нацбанк вважає реалістичним зниження інфляції до 8% у 2017 і до 6% у 2018 році (доповнена)

14:07, 02 березня 2017

Новина доповнена після 2-го абзацу

Київ. 2 березня. УНІАН. Національний банк України продовжує вважати реалістичним досягнення цілей з інфляції на рівні 8% плюс-мінус 2 п. п. у 2017 році і на рівні 6% плюс-мінус 2 п. п. у 2018 році.

Як йдеться у матеріалах регулятора, інфляція у річному вимірі залишатиметься високою упродовж перших трьох кварталів поточного року під дією ефекту бази порівняння, і повернеться до однозначного рівня лише у четвертому кварталі.

Нацбанк зазначив, що економіка України продовжує відновлюватися, що стимулює зростання попиту на робочу силу. «Під впливом цього чинника, а також унаслідок підвищення мінімальної заробітної плати реальна заробітна плата у січні зросла на 21,4% у річному вимірі. Як і очікувалося, це створює передумови для відновлення тиску на ціни з боку споживчого попиту», – наголошується в документі.

Регулятор нагадав, що інфляція у січні прискорилася до 12,6% у річному вимірі унаслідок зростання виробничих витрат після підвищення зарплат і зростання сировинних цін на світових ринках, а також девальвації гривні наприкінці 2016 – на початку 2017 року, і зазначив, що в лютому інфляція продовжила очікувано прискорюватися переважно в результаті ефекту бази порівняння.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України, як і два попередні місяці поспіль, вирішив залишити облікову ставку на рівні 14% річних.

Максимальна історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня по 28 серпня 2015 року.

Інфляція в Україні у січні 2017 року прискорилася до 1,1% порівняно з попереднім місяцем і до 12,6% – у річному вимірі.