Україна в 2017 році планує почати реалізацію програм підтримки реформ від Євросоюзу на суму до 272,5 млн євро - Мінекономрозвитку

13:26, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Україна в 2017 році планує почати реалізацію програм підтримки реформ від Європейського Союзу на суму до 272,5 млн дол.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на результати зустрічі міністра Степана Кубіва з єврокомісаром із питань європейської політики сусідства і переговорів із розширення Йоханнесом Ханом.

Зокрема, на підтримку реформ відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде спрямовано 30-40 млн євро, забезпечення верховенства права - 52,5 млн євро, на підвищення енергоефективності - 80 млн євро, на управління державними фінансами, податкову та митну реформи - 25-50 млн євро, на реабілітацію та соціально-економічний розвиток східних регіонів України - 25-50 млн євро.

За словами Кубіва, Україна розраховує на підтримку ЄС як у питаннях проведення реформ, так і в питаннях безпеки та геополітичної підтримки.

«Сьогодні як ніколи важливо, щоб ЄС продовжував демонструвати єдність і солідарність у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Санкції ЄС залишаються одним із найбільш ефективних механізмів стримування російської агресії. Ми розраховуємо на подальшу підтримку ЄС, включаючи надання додаткових торговельних преференцій для України», - сказав міністр.

У свою чергу, Хан підкреслив, що основним завданням ЄС є допомога в стабілізації ситуації в країні.

«В ЄС ми бачимо, як Україна рішуче працює для зміцнення економіки в складних умовах. Розуміємо й підтримуємо вас, тому що реформи повинні нарешті позитивно позначитися на житті громадян, збільшити їхні доходи, покращити соціальну складову. Наше основне завдання - допомогти стабілізувати ситуацію в Україні. А те, як ви справилися з питанням 1,7 млн внутрішніх переселенців, досі служить нам у ЄС прикладом рішучості та мужності України в подоланні труднощів, викликаних ситуацією на сході», - зазначив єврокомісар.

Як повідомляв УНІАН, ЄС спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку восени минулого року профінансували створення Офісу підтримки реформ при уряді України, а також команд підтримки реформ при чотирьох міністерствах економічного блоку.

Першим напрямком роботи Офісу підтримки реформ стане трансформація управління по лінії Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства й Міністерства інфраструктури України. Надалі робота команди може бути розширена на інші міністерства та місцеві органи влади. Завданням команди стане покращення, перш за все, системи державного управління - як в окремих галузях, так і загалом по країні.

Також Європейський Союз має намір запустити програму підтримки реформування державної служби в Україні з обсягом фінансування 104 млн євро до 2020 року, з яких 90 млн євро буде спрямовано на пряму бюджетну підтримку для підвищення зарплат чиновників.